PO tworzy nowy program i rozlicza swoje rządy. Ostre dyskusje na konferencji programowej

2016-06-270

Jak powinna wyglądać Polska po rządach PiS, a także jak naprawić popełnione błędy – zastanawiali się politycy Platformy Obywatelskiej na konferencji programowej, która odbyła się w poniedziałek w Gdańsku. Dyskusja toczona w czterech tematycznych panelach była ciekawa, a politycy PO często nie szczędzili sobie gorzkich słów.

Platforma Obywatelska tworzy swój nowy program polityczny. W tym celu partia organizuje konferencje programowe, podczas których mają zostać przedyskutowane założenia i cele w różnych obszarach tematycznych. Konferencje te mają się odbyć we wszystkich 16 miastach wojewódzkich, a poniedziałkowa konferencja w Gdańsku była czwartą z nich. Podzielona została na cztery panele tematyczne: 1) Gospodarka morska – którą prowadził poseł Tadeusz Aziewicz 2) Bezpieczeństwo – prowadzący Tomasz Siemoniak 3) Kultura – prowadząca Małgorzata Kidawa-Błońska. 4) Ustrój państwa – prowadzący Bogdan Borusewicz.

– To tutaj, w Gdańsku, tworzyły się marzenia o Polsce w zjednoczonej Europie, ale dzisiaj po Brexicie ta Europa się zmienia – rozpoczął spotkanie Sławomir Neumann, przewodniczący PO na Pomorzu. – Niestety, mamy dziś do czynienia z dużym osłabieniem Unii Europejskiej, a Polska przez rządy PiS nie jest krajem, który zasiada przy głównym stole negocjacyjnym.

Po krótkim wprowadzeniu dyskusja przeniosła się do czterech sal, w których odbywały się panele tematyczne.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk