Ścieżka nadmorska zostanie przedłużona

2016-03-240

Jeszcze w te wakacje mieszkańcy i turyści będą cieszyć się nowym odcinkiem ścieżki nadmorskiej. Do końca lipca powstanie brakujący fragment, który połączy Park Brzeźnieński z Falochronem Zachodnim. Oprócz samej ścieżki pojawią się też ławki i kosze na śmieci, a także oświetlenie.

Obecnie brukowana ścieżka urywa się w Parku w Brzeźnie przy rondzie i mini skate parku zobacz na mapie Gdańska. Dalej – w kierunku falochronu – prowadzi leśna piaszczysta droga, która po opadach deszczu staje się błotnym szlakiem. Problematyczny jest też jej górny odcinek, gdzie leży więcej miałkiego piasku. Pokonanie jego sprawia trudności spacerowiczom np. z wózkiem dziecięcym czy rowerzystom.

W ubiegłym roku, tuż przed otwarciem deptaka przy Falochronie Zachodnim droga przy skarpie została wzmocniona i nieco poszerzona. Wycięto też sporo krzewów, które ograniczały przejście na wysokości kamiennego falochronu. Były to jednak tylko kosmetyczne zmiany, wymuszone spodziewanym wzrostem zainteresowania nowym miejscem dla spacerowiczów.

Wkrótce ścieżka przejdzie znaczną metamorfozę. Zaplanowane prace zostały podzielone na dwa etapy.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.pl

fot. Maciej Korolczuk/Trójmiasto.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk