PO podsumowuje „100 dni rządu Kaczyńskiego”: „Kwintesencja pisokracji”

2016-02-230

Platforma Obywatelska na specjalnej konferencji prasowej podsumowała „100 dni rządu Kaczyńskiego”: „Kwintesencja pisokracji”.

– Te 100 dni rządów Jarosława Kaczyńskiego nie było związane z realizacją obietnic wyborczych. PiS zajmuje się dziś 8 latami rządów PO-PSL, chce rozliczać to, co zastało. My będziemy dawać świadectwo – tego, że w kampanii wyborczej nie można opierać się na kłamstwie – mówił dziś na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządów PiS Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO stwierdził, iż „symbolem rządów nieudolności jest minister Mariusz Błaszczak”, dlatego Platforma złoży jutro wniosek o wotum nieufności.

Sławomir Neumann – nawiązując do realizacji wyborczych obietnic – stwierdził, iż „programem 500- PiS-owi udało się podzielić 3 mln polskich dzieci”. – Jak można być dumnym z programu, który jest wyborczym oszustwem? Jak można być dumnym z tego, że oszukało się polskie rodziny? – pytała Agnieszka Pomaska.

Borys Budka przypomniał o tym, iż prezydent Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego. Mówił o „zamachu na TK”, „obradowaniu pod osłoną nocą i demontażu podstawowych fundamentów państwa prawa”, a także nawiązał do zmian w prokuraturze. Tutaj padło określenie „państwo totalne”.

Krzysztof Brejza – nawiązując do zamieszania wokół Komendanta Głównego Policji oraz tzw. ustawy inwigilacyjnej – stwierdził, iż ostatnie 100 dni były „komiczne i straszne” zarazem. – To była kwintesencja pisokracji – mówił poseł PO.

Urszula Augustyn krytykowała natomiast zmiany wprowadzone przez PiS dotyczące 6-latków szkołach.

źródło: 300polityka.pl

fot.: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk