Radni do tablicy

2005-03-020

Agnieszka Pomaska
gdańska radna PO,
ur. 8.01.1980 roku,
studentka Politologii na Uniwersytecie Gdańskim,
panna,
okręg wyborczy nr 2: Śródmieście, Chełm (z dzielnicą Gdańsk Południe)

 

– Swoim wyborcom mówiła pani, że chce, aby Gdańsk stał się piękną, bogatą i sprawną metropolią. Czy już tak jest?

– Nie da się ukryć, że jeszcze wiele pracy przed nami. Pełniąc mandat radnego staram się skupić na całym mieście, a nie jego fragmentach. Dlatego popieram budowę hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu, gdyż ta inwestycja niewątpliwie podniesie atrakcyjność miasta. Interesuję się również promocją Gdańska, dlatego zabiegałam o wielojęzyczną stronę internetową miasta.

– A co z problemami pani okręgu?

– Za swój największy sukces uważam wprowadzenie do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego budowy linii tramwajowej na Chełm. Udało mi się także zwiększyć patrole policyjne na Biskupiej Górce. Wnioskowałam również o budowę sali gimnastycznej dla szkoły podstawowej na tej dzielnicy. Na razie znalazła się ona jednak w rezerwie WPI. Na mój wniosek wprowadzono także czteromiesięczny bilet semestralny dla studentów.

Licznik Pomaskiej
0 – tyle razy nie było jej na sesji Rady Miasta
0 – tyle razy nie było jej podczas prac komisji
1 – tyle złożyła interpelacji
0 – tyle złożyła zapytań

Bożena Kolanecka
złotnik z Gdańska
Myślę, że jedną z najważniejszych spraw dla mieszkańców śródmieścia, szczególnie okolic ul. Łąkowej i Elbląskiej jest bezpieczeństwo. Wiele się w tej kwestii polepszyło, ale przydałoby się jeszcze więcej patroli policji i Straży Miejskiej. Byłoby dobrze, gdyby ktoś się też zajął porzuconym budynkiem byłych zakładów mięsnych. Co chwila są tam jakieś pożary, albo coś się zawala. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce. Przydałoby się też zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej nr 4.

Naszym zdaniem

Zdolna i ambitna osoba. Na razie uczy się sztuki samorządu, ale myślę, że jeszcze wielu z nas usłyszy o radnej w przyszłości bowiem apetyt pani Agnieszki na władzę rośnie z dnia na dzień.

Nasza akcja. Nasi samorządowcy. Co zrobiliście?

Codziennie od poniedziałku do czwartku prezentujemy dokonania kolejnych rajców, po jednym z każdego miasta. Porządek jest alfabetyczny. Zakończyliśmy już prezentację radnych z Sopotu, Rumi i Pruszcza Gd. Zostali nam już tylko rajcy Gdańska i Gdyni.

Radnych pytamy, co dla nas zrobili, a na jakim polu ponieśli klęskę. Prosimy też ludzi z ich dzielnic, aby wskazali nam najbardziej palące problemy ich osiedli – dziurawe drogi, brak szkoły, przedszkola, komisariatu policji… Przyjrzyjcie się dokładnie pracy ludzi, którzy Was reprezentują. A następnie wytnijcie kupon zamieszczony poniżej i napiszcie, który radny zasługuje na tytuł najbardziej skutecznego. Wśród głosujących rozlosujemy nagrody. A jest o co walczyć, bo głównymi nagrodami w plebiscycie są DVD i aparaty cyfrowe. Im więcej kuponów zbierzecie, tym większą macie szansę na wygraną!

Źródło:
Dziennik Bałtycki
Radni do tablicy
Szadurski Szymon, Włodkowska Katarzyna

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk