Agnieszka Pomaska zapowiada wniosek do komisji etyki. Domaga się ukarania posłów PiS

2015-12-230

Domagamy się odpowiedzi na pytanie, kto z nieuprawnionych posłów wziął udział w głosowaniu podczas posiedzenia komisji ustawodawczej – mówiła na sejmowym briefingu Agnieszka Pomaska. Posłanka PO zapowiedziała również skierowanie wniosku do komisji etyki o ukaranie posłów PiS, Stanisława Piotrowicza i Marka Asta.

Według Pomaski parlamentarzyści partii rządzącej oskarżyli posłów opozycji o próbę sfałszowania głosowania. Chodzi o burzliwe obrady komisji ustawodawczej. Podczas środowego posiedzenia .Nowoczesna zgłosiła wniosek o przerwę w obradach. Przewodniczący komisji Marek Ast poddał go pod głosowanie, które PiS niespodziewanie przegrał stosunkiem 11:12.

Natychmiast po ogłoszeniu rezultatów, posłowie opozycji zaczęli opuszczać salę, twierdząc, że trwa już przerwa do 7 stycznia. Przewodniczący Ast stwierdził jednak, że w głosowaniu wzięły udział osoby nieuprawnione i zarządził reasumpcję. W drugim głosowaniu wniosek o przerwę przepadł.

Z kolei Cezary Tomczyk zapowiedział podczas briefingu wniosek do prezydium Sejmu o ukaranie marszałka Marka Kuchcińskiego, który jego zdaniem „dzieli posłów na sali”. – Jedyną zgodną z prawem decyzją, którą do tej pory podjęła większość parlamentarna było opublikowanie wyroku TK – dodał Tomczyk. W jego ocenie przegłosowana wczoraj nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS ma na celu sparaliżowanie jego prac.

– Po głosowaniu posłowie PiS skandowali 'demokracja, demokracja’. Brzmiało to trochę tak, jakby ludożercy skandowali 'wegetarianizm, wegetarianizm’ – przekonywał Tomczyk. – Teraz jest moment, by zwrócić się do wszystkich Polaków. Jest bardzo wiele osób w kraju, które czują się źle z powodu tego, co dzieje się w parlamencie. Sondaże pokazują, że demokracja w Polsce jest zagrożona – mówił były rzecznik rządu.

źródło: telewizjarepublika.pl

fot. Telewizja Republika

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk