Liczę na drogi i czystość

2006-05-110

Dzisiaj na pytania z ankiety „Gazety” odpowiada Agnieszka Pomaska, najmłodsza radna Gdańska z Platformy Obywatelskiej

Rozmowa z Agnieszką Pomaską

Mikołaj Chrzan: Co według Pani jest najważniejsze dla rozwoju miasta?

Agnieszka Pomaska: Stawiam na A1, chociaż oczywiście musimy walczyć nie tylko o autostradę, ale także o kolejne inwestycje drogowe, np. obwodnicę południową, która połączy autostradę A1 z drogą krajową nr 7 i Trasą Sucharskiego. Poprawić trzeba także koniecznie dojazd do naszego portu lotniczego – chodzi mi o uruchomienie tramwaju lub pociągu z centrum do Rębiechowa. To wszystko sprawdziło się w krajach na Zachodzie: dobra infrastruktura, czyli m.in. drogi, to najlepszy magnes dla inwestorów.

Co Pani typuje w drugiej kategorii – uroda miasta?

– Dla mnie uroda miasta to przede wszystkim czystość. Dlatego chciałabym dodać do waszej listy jeszcze jedną odpowiedź – chodzi o skuteczną walkę z psimi kupami. Dla niektórych ten temat zabrzmi może śmiesznie, ale moim zdaniem to poważny problem. W krajach Europy Zachodniej nie do pomyślenia jest, żeby właściciel nie posprzątał po swoim psie. U nas wyjątkiem jest, że ktoś posprząta. Trzeba chyba uruchomić jakiś duży projekt edukacyjny i pracować nad zmianą zwyczajów.

A co według Pani jest najistotniejsze dla życia codziennego mieszkańców Trójmiasta?

– Tutaj mam dwa równorzędne typy: wspólny bilet dla całego Trójmiasta i uwolnienie rynku taksówkowego. Walczę o obie te rzeczy i mam nadzieję, że uda się to przeprowadzić. No i na koniec rozrywka.

– Jeśli Polska dostanie prawa do organizacji Euro 2012, mocno popieram budowę stadionu Baltic Arena. Trzeba też koniecznie doprowadzić do ożywienia Głównego Miasta. Chciałabym, żeby było tu jeszcze więcej kawiarni, pubów, żeby ta część miasta, przynajmniej w lecie, żyła aż do późnej nocy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Mikołaj Chrzan. Zobacz cały artykuł w formacie pdf

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk