„Polacy sami zachęcają nas do manifestowania”

2015-12-100

10 grudnia w Sejmie Tomasz Siemoniak – wraz z młodymi liderami PO Agnieszką Pomaską i Rafałem Trzaskowskim – po raz kolejny zachęcał dziś w Sejmie do udziału w sobotniej manifestacji pod Trybunałem Konstytucyjnym.

Jak mówił: „Od kilku dni z Agnieszką Pomaską i Rafałem Trzaskowskim zachęcamy obywateli do udziału w manifestacji w najbliższą sobotę o 12:00 przed siedzibą TK. Bardzo wiele osób odpowiada na ten apel. Na dwa dni przed ten apel powtarzamy. Jesteśmy przekonani, że ten tydzień pokazał, iż polska demokracja po 26 latach jest w swoim najtrudniejszym momencie. Na wielkim zakręcie. Chcemy, by obywatele pokazali, że mają dość łamania prawa, łamania Konstytucji, dość lekceważenia przepisów prawa. Liczymy na udział Polaków w tej manifestacji. Mamy nadzieję, że to początek działań, które będą prostowały ścieżki polskiej demokracji”

Jak dodawała Agnieszka Pomaska: „To, co się dzieje dziś w polskim parlamencie, to, co jest robione przez parlamentarną większość, nie miało jeszcze do tej pory miejsca. Dlatego tak ważne jest, by pokazać, że obywateli naszego kraju obchodzi to, co się tutaj dzieje. Jesteśmy przekonani, słuchając obywateli, którzy sami zachęcają nas do tej manifestacji, deklarują swoją obecność, że nie możemy przejść do porządku dziennego nad tym, co ma miejsce w Sejmie w wyniku działania większości parlamentarnej”

Rafał Trzaskowski podkreślał z kolei: „W momencie, kiedy jest zamach na TK, na trójpodział władzy, trzeba być z obywatelami. Manifestować swoje niezadowolenie. Ta manifestacja w sobotę nie będzie manifestacją partyjną. To jest moment decydujący – kiedy atakowane są najważniejsze instytucje państwa polskiego. Musimy pokazać, że jesteśmy razem i na to nie pozwolimy”

źródło: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk