Modliliśmy się za naszych Kolegów

2010-04-130

Za naszych Kolegów, zmarłych w katastrofie nad Smoleńskiem modliliśmy się we wtorek, w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Straciliśmy naszych kochanych przyjaciół, wybitnych polityków, wspaniałych ludzi. W sobotę zginęli wicemarszałek Senatu z ramienia PO Krystyna Bochenek, wiceszef klubu Platformy Grzegorz Dolniak, sekretarz klubu Sebastian Karpiniuk oraz pomorski poseł PO Arkadiusz Rybicki. Śmierć w katastrofie poniósł też jeden z założycieli PO Maciej Płażyński.

We mszy uczestniczyli m.in.: premier Donald Tusk, marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, ministrowie,  władze klubu parlamentarnego PO, posłowie i senatorowie Platformy, pracownicy klubu i biura, członkowie naszej partii.
Politycy PO z kościoła przeszli do Sejmu, gdzie o godz. 14, rozpoczęło się uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów. Uczestniczyły w nim także rodziny parlamentarzystów, którzy zginęli w sobotniej katastrofie, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, przedstawiciele kościołów i wyznań oraz korpusu dyplomatycznego.
Premier i politycy PO zatrzymali się też przed Sejmem, gdzie przed zdjęciami parlamentarzystów-ofiar tragedii warszawiacy składają kwiaty i zapalają znicze. Tam jeszcze raz oddali hołd poległym parlamentarzystom.

Źródło: www.platforma.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk