Chcesz zdobyć 500 zł na imprezę kulturalną w Gdańsku?

2015-10-120

Każdy gdańszczanin może zdobyć 500 złotych na małą imprezę kulturalną. Rozpoczął działalność Gdański Fundusz Kulturalny.

Fundacje i inne duże instytucje ubiegają się o dofinansowanie z budżetu Gdańska w ramach konkursów grantowych i celowych dotacji. Gdański Fundusz Kulturalny jest przeznaczony dla osób prywatnych, które chcą na przykład zorganizować kameralne spotkanie literackie, ciekawe warsztaty, projekcję filmu lub akcję w przestrzeni publicznej. – Jest mnóstwo inicjatyw kulturalnych, a często brakuje do ich organizacji pięciuset lub tysiąca złotych – tłumaczy prezydent miasta Paweł Adamowicz. Dodaje, że działają już podobne inicjatywy – Gdański Fundusz Młodzieżowy realizowany przez Stowarzyszenie Morena oraz Gdański Fundusz Senioralny prowadzony przez Regionalne Centrum Wolontariatu.

Wnioski dotyczące dofinansowania należy składać w Fundacji Gdańskiej do 28 października. Złożyć je może grupa pięciu osób. Muszą wskazać na co chcą wydać pięćset złotych w okresie od 30 października do 30 grudnia 2015 roku. Dofinansowanych zostanie 20 projektów.

Czytaj więcej

źródło: radiogdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk