Konwencja programowa Platformy Obywatelskiej RP

2015-09-120

W sobotę, 12 września w hali Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbyła się przedwyborcza konwencja programowa PO RP. Politycy przedstawili propozycje, które będą chcieli zrealizować po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Wśród propozycji programowej Premier Ewa Kopacz wymieniła m.in.: zmiany w podatkach, walkę z bezrobociem, jednolite umowy dla wszystkich, wzrost płacy minimalnej oraz wsparcie dla młodych i dla przedsiębiorstw.

Nad programem pracował dziesięcioosobowy zespół, każdy z członków odpowiadał za jeden obszar. W zespole znaleźli się m.in. Europoseł Janusz Lewandowski (część gospodarcza), Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska (program dla młodych), Wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski (polityka zagraniczna i europejska), Minister Zdrowia Marian Zembala (służba zdrowia) oraz Wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak (obszar bezpieczeństwa).

– Ten program na pewno nie przejdzie bez echa, jest pełen dobrych koncepcji – oceniła Premier Ewa Kopacz. Jak dodała, w programie będzie postawiony nacisk m.in. na jakość pracy młodych ludzi oraz pomysły gospodarcze.

„Polska przyszłości” – program PO RP

źródło: tvn24.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk