Agnieszka Pomaska: „Prezydent Duda stracił szansę na dobre otwarcie”

2015-08-210

– To niepoważne stawianie sprawy – powiedziała na temat drugiego referendum we „Wstajesz i wiesz” Agnieszka Pomaska, Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE. – Prezydent podszedł do sprawy referendum bardzo racjonalnie, proponując, by zostało ono przeprowadzone w dniu wyborów parlamentarnych – przekonywała z kolei Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Posłanka z PiS.

Zdaniem Agnieszki Pomaskiej, pytania w referendum powinny dotyczyć spraw fundamentalnych, które dotyczą wszystkich Polaków. – Z pewnością pytanie o sześciolatki w szkołach nie należy do tej kategorii – stwierdziła posłanka PO.

Zastrzegła jednocześnie, że nie lekceważy inicjatywy prezydenta i trzeba do niej podejść poważnie.

– Uważam tylko, że z referendum próbuje się robić plebiscyt i umniejszyć jego rangę. To nie powinno mieć miejsca, bo referendum jest wpisane do konstytucji i należy je traktować poważnie – powiedziała Pomaska i dodała, iż ma wrażenie, że „drugie referendum to odwet za pierwsze”.

Na zakończenie Posłanka PO stwierdziła, że Duda stracił dobre, nowe otwarcie i potwierdzenie, że jest gotów być prezydentem wszystkich Polaków.

– A nie tylko wybranej grupy, która głosuje i popiera PiS, bo niestety do tego ta inicjatywa się sprowadza – oceniła. – To absurd, ze kilka tygodni po jednym referendum przeprowadza się kolejne, które ma się, to oczywiste, wpisać się w kampanię wyborczą i ma wytyczyć pewien jej szlak – dodała.

Materiał video

źródło: tvn24.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk