Rada Regionu Pomorskiej PO przyjęła kandydatury do Sejmu i Senatu

2015-07-310

Pomorska Platforma Obywatelska zatwierdziła listy kandydatów do Parlamentu. Rekomendacje Zarządu Pomorskiej PO przyjęła Rada Regionu.

W okręgu obejmującym Gdańsk, Sopot oraz powiaty: gdański, nowodworski, tczewski, starogardzki, malborski, sztumski i kwidzyński partia chce wystawić 24 kandydatów. Listę otworzy Sławomir Neumann, następna będzie Agnieszka Pomaska. Wśród nazwisk są też Adam Korol, Paweł Orłowski, Sławomir Rybicki i Jerzy Borowczak.

W okręgu obejmującym Gdynię, Słupsk oraz powiaty: wejherowski, pucki, kartuski, kościerski, chojnicki, człuchowski, bytowski, lęborski, słupski jest 28 kandydatów. Jedynką będzie Marek Biernacki. Kolejni na liście to Kazimierz Plocke i Henryka Krzywonos-Strycharska.

Kandydatem PO do Senatu z Gdańska i Sopotu jest Bogdan Borusewicz. Z Gdyni i powiatu puckiego – Tadeusz Aziewicz. W okręgu obejmującym Słupsk oraz powiaty słupski, lęborski i wejherowski wystartuje Kazimierz Kleina. W powiatach bytowskim, chojnickim, człuchowskim, kartuskim i kościerskim – Roman Zaborowski. W powiatach gdańskim, starogardzkim i tczewskim kandydatem do Senatu jest Patryk Gabriel, a powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski będzie reprezentował Leszek Czarnobaj. Kandydatów musi jeszcze zaakceptować Rada Krajowa PO.

Pełna lista kandydatów

źródło: radiogdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk