Małgorzata Kidawa-Błońska nowym marszałkiem Sejmu

2015-06-250

Dziś Sejm wybrał nowego marszałka Sejmu. Decyzją posłów pracami Izby pokieruje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska urodziła się 5 maja 1957 r. w Warszawie. Absolwentka Wydziału Filozofii i Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest prawnuczką dwóch wybitnych mężów stanu: prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i premiera Władysława Grabskiego. Jej życiową pasją są m.in. wspólne wyprawy w góry z rodziną, prace w ogrodzie i muzyka (zwłaszcza zespół Dżem i muzyka operowa).

Swoją karierę zawodową związała z filmem i kulturą. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. W latach 1994-2005 była producentem filmowym – wspólnie z mężem produkowała filmy i programy telewizyjne. Ich największym przedsięwzięciem był film „Skazany na bluesa”.

Pracę w samorządzie rozpoczęła jako radna Rady m.st. Warszawy i członkini Komisji Kultury. Posłanka od 2005 roku. Była wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej oraz członkinią Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2010 roku była rzecznikiem prasowym kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego oraz w wyborach parlamentarnych w 2011 roku pełniła funkcję rzecznika prasowego Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP. Była rzecznikiem prasowym rządów – Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Jest żoną reżysera Jana Kidawa-Błońskiego. Ma syna.

źródło: sejm.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk