„Moje aspiracje dopasowuję do moich umiejętności, wiedzy i doświadczenia, a nie tego, czy jestem kobietą”

2015-04-210

Z Przewodniczącą sejmowej Komisji ds. UE Agnieszką Pomaską rozmawiał Kamil Sikora z portalu naTemat.pl 

Kobiety w polityce nie mają łatwo. Szczególnie jeśli są młode, a do tego dobrze wyglądają. Z krytyką zderzyła się Magdalena Ogórek. Atakowano ją dlatego, że jest kobietą czy dlatego, że jest słabą kandydatką? – Jej doświadczenie polityczne w zestawieniu z funkcją, do której aspiruje jest po prostu niewielkie. To, że jest ładną kobietą w tym kontekście też raczej jej nie pomaga – mówi w rozmowie z naTemat Agnieszka Pomaska, posłanka PO i przewodnicząca Komisji ds. UE.

Kamil Sikora: Współczuje pani Magdalenie Ogórek?

Agnieszka Pomaska: Zakładam, że świadomie podjęła to wyzwanie, więc nie mam powodu by jej współczuć. Ale jestem daleka od krytykowania jej, bo nadal niewiele o niej wiem. I nie mam wrażenia, by była samodzielnym politykiem. Raczej podchodzę więc z politowaniem do sytuacji, w której się znalazła.

Kamil Sikora: Na ile jej obecna sytuacja to wynik tego, że jest kobietą i za to się ją atakuje, a na ile strategii sztabu, kwestii programowych i podobnych czynników?

Agnieszka Pomaska: To nie jest pierwsza kobieta, która aspiruje do ważnych funkcji w państwie, ale jestem zwolennikiem stopniowego zdobywania doświadczenia. Magdalena Ogórek została rzucona na głęboką wodę. A jej doświadczenie polityczne w zestawieniu z funkcją, do której aspiruje jest po prostu niewielkie. To, że jest ładną kobietą w tym kontekście też raczej jej nie pomaga [czytaj więcej…]

źródło: natemat.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk