Prezydent Bronisław Komorowski na Pomorzu

2015-04-070

W dniu 7 kwietnia, do regionu pomorskiego przyjechał Prezydent Bronisław Komorowski. Wraz ze swoim sztabem odwiedził w sumie trzy pomorskie miasta. Prezydent porozmawiał z mieszkańcami głównie o sytuacji młodych Polaków.

Około godziny 10.00 po briefingu prasowym Prezydent wyruszył z Gdańska w towarzystwie Pani Henryki Krzywonos, Posłanki Agnieszki Pomaskiej, Wicewojewody Michała Owczarczaka oraz gdańskich Młodych Demokratów. W Starogardzie Gdańskim Bronisław Komorowski odwiedził rodzinę państwa Skoniecznych. Odpowiedział na ich wcześniejsze zaproszenie.
– Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze – przyznał Karol Skonieczny. – Prezydent Bronisław Komorowski pytał, jak nam się żyje, jak działa ustawa o urlopie macierzyńskim. Pan prezydent napił się z nami kawy. Zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. To wyjątkowe przeżycie móc gościć pana prezydenta w swoim domu. Pan prezydent obiecał, że postara się, aby było więcej przedszkoli oraz żłobków. Aby każdy miał równy dostęp do tego typu placówek. Pan Karol przyznał, że zaproszenie prezydenta było wspólnym rodzinnym pomysłem i wynikało z sympatii. Dodał, że jego synek właśnie skończył roczek i ta wizyta była miłym prezentem.

Prezydent Bronisław Komorowski w Starogardzie spędził niespełna godzinę. Chwilę porozmawiał z mieszkańcami, których spotkał na drodze do Bronkobusa, a następnie udał się do Gniewu. Spotkanie urzędującego prezydenta z gniewskimi rodzinami odbyło się w refektarzu zamku, gdzie Komorowskiego przywitały władze miasta i działacze powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

– Bardzo mnie cieszy, że spotkaliśmy się dziś, aby porozmawiać o sprawie rzeczywiście strategicznie ważnej, a jednocześnie miłej, jaką jest polska rodzina – powitał z kolei wszystkich sam Komorowski. – Można na rodzinę patrzeć z różnych punktów widzenia, od strony spełnienia w życiu, jak większość z nas, albo jako na problem przyszłość, lepszego lub gorszego funkcjonowania i społeczeństwa, i państwa.

Następnie, nim głos oddano widowni, prezydent opowiedział o programie „Dobry Klimat dla Rodziny”, o jego założeniach i perspektywach. Jak podkreślał, wiele z jego rekomendacji jest już realizowanych przez samorządy lokalne, np. Karta Rodziny Wielodzietnej (funkcjonująca m.in. od ubiegłego roku w Tczewie). Zapewniał też, że konsekwentna realizacja może poprawić sytuację polskich rodzin w wielu kluczowych i istotnych dla nich aspektach.

Po zakończeniu spotkania na dziedzińcu gniewskiego zamku Prezydent fotografował się z rodzinami a Młodzi Demokraci wręczali dzieciom pamiątkowe książki z rysunkową historią Pałacu Prezydenckiego. Po chwili Bronisław Komorowski był już w drodze na wiec poparcia w Kwidzynie.

źródło: naszemiasto.pl

fot. Art & Action Photography Dawid Linkowski

[nggallery id=211]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk