Agnieszka Pomaska gościem S”MD” w Gdańsku

2010-01-280

W dniu 28 stycznia gościliśmy w Biurze Regionu PO na naszym spotkaniu Poseł na Sejm RP Agnieszkę Pomaską. Wieloletnia członkini Koła Gdańskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, do niedawna jeszcze Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska jak zawsze znalazła dla nas czas, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy odnośnie aktualnych wydarzeń politycznych i pracy w Sejmie.

Niewątpliwie wiadomością tego dnia była decyzja Premiera Donalda Tuska o nie kandydowaniu  w nadchodzących wyborach prezydenckich. Było to dość duże zaskoczenie dla większości z nas ale ta informacja niezmiernie nas ucieszyła, gdyż pokazała rzetelność oraz konsekwentność obecnego rządu w dążeniu do realizacji zapowiedzianych celów.

Uważam, że Premier bardzo dobrze postąpił. Do urzeczywistnienia wytyczonego planu politycznego rządu jest potrzebne utrzymanie władzy a co za tym idzie skuteczności, którą niewątpliwie daje funkcja premiera. Obecne wyniki w różnych sektorach mówią same za siebie. Ścieżka, którą aktualnie podąża Polska jest właściwa. Dowodem na to są sukcesy na różnych płaszczyznach działalności. Szkoda byłoby przerwać ten dobry kurs, więc jako naród tylko na tym zyskamy – skomentowała całą sprawę Agnieszka Pomaska.

W zaistniałej sytuacji byliśmy bardzo ciekawi jej opinii odnoście potencjalnego kandydata na prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jak zapewne mogliście usłyszeć, szef klubu PO zapowiedział, że kandydat na prezydenta zostanie przedstawiony w najbliższych tygodniach na konwencji krajowej 16 maja. Póki co, najbardziej prawdopodobnymi kandydatami wydają się być Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Niezależnie od tego kto nim będzie, czeka go ważne zadanie pozyskania przychylności społeczeństwa – powiedziała Pomaska.

Poruszyliśmy też kwestię parytetów jako, że Agnieszka nie jest zwolenniczką takiego rozwiązania. Chcieliśmy więc dowiedzieć się dlaczego.

Parytet nie rozwiąże problemów. Mam duże doświadczenie z pracy w gdańskiej Radzie Miasta, teraz w Sejmie i doskonale widzę, że nie będzie to dobre lekarstwo na niski udział kobiet w sprawowaniu władzy. Aktywne kobiety powinny się wspierać i umacniać swoją pozycję na obranej drodze zawodowej. Współdecydowałam o listach wyborczych na Pomorzu już od jakiegoś czas i niestety często bywało tak, że tych kobiet chcących wziąć udział w bojach kampanijnych zwyczajnie brakowało – podsumowała.

Dopytywaliśmy również o komisje, których Aga jest członkiem. Szczególnie zainteresowała nas Komisja ds. Unii Europejskiej.

Posiedzenia mamy co piątek. Do zakresu naszych działań należą sprawy związane z członkostwem Polski w UE. Zajmujemy stanowisko i opiniujemy projekty aktów prawnych UE, projektów umów międzynarodowych, których stroną mają być Unia, Wspólnoty Europejskie lub ich państwa członkowskie. Formułujemy też zalecenia dla Rady Ministrów dotyczących stanowiska, jakie ma zająć podczas rozpatrywania projektu w Radzie Unii Europejskiej. Wydajemy też opinie wobec proponowanych kandydatur na stanowiska w organach UE – wytłumaczyła zebranym.

Siedzielibyśmy i wypytywali pewnie jeszcze długo o różne sprawy ale Agnieszkę czekała jeszcze tego dnia podróż do Warszawy. Za spotkanie serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne okazje do wspólnych dyskusji.

Mikołaj Grzegorczyk
www.gdansk.smd.org.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk