Wizyta delegacji Sejmu RP w Finlandii

2014-12-090

We wtorek, 9 grudnia br. na zaproszenie fińskiego parlamentu – Eduskunty – Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska będąca w składzie delegacji Sejmu z marszałkiem Radosławem Sikorskim na czele udała się z jednodniową wizytę do Finlandii.

W Helsinkach marszałek Sejmu będzie rozmawiał z prezydentem Saulim Niinistö i premierem Alexandrem Stubbem. Cała delegacja spotka się z przewodniczącym Eduskunty Eero Olavim Heinäluomą oraz przedstawicielami sił politycznych w parlamencie.

Posłowie udadzą się też do Rovaniemi, gdzie odwiedzą uniwersyteckie Centrum Arktyczne i wezmą udział w uroczystości otwarcia Konsulatu Honorowego – pierwszego polskiego urzędu na kole podbiegunowym. Wizyta w Rovaniemi będzie także okazją do odwiedzenia fińskiej dumy – wioski św. Mikołaja.

Spotkania z najwyższymi władzami Finlandii będą okazją do rozmów o zacieśnieniu gospodarczej współpracy między obu krajami m.in. w takich sektorach jak obronność czy energetyka. Politycy będą też rozmawiać o sytuacji w regionie i bieżącej agendzie unijnej. W czasie spotkań omówione zostaną także perspektywy rozwoju współpracy na szczeblu parlamentarnym.

[nggallery id=182]

Załączniki:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk