Rozmowa Kontrolowana w Radiu Gdańsk

2014-09-040

Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska była dzisiaj gościem Agnieszki Michajłow w programie Rozmowa Kontrolowana w Radiu Gdańsk. Rozmowa dotyczyła m.in. nowego stanowiska Donalda Tuska oraz kandydatury Marszałek Sejmu na nowego premiera.

– Ewa Kopacz to dobra kandydatka na premiera, mówiła w Rozmowie Kontrolowanej Radia Gdańsk Agnieszka Pomaska. Dodała, że nowe stanowisko Donalda Tuska w strukturach europejskich, może pomóc PO w wygraniu nadchodzących wyborów.
Posłanka Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Agnieszką Michajłow mówiła, że doświadczenie marszałek Sejmu będzie zaletą, kiedy obejmie stanowisko Prezesa Rady Ministrów. – Jestem przekonana, że to byłaby dobra decyzja. Ewa Kopacz byłaby dobrym premierem. Ważne jest, żeby nowy premier miał doświadczenie w rządzie. Myślę, że to jest niezwykle ważne, powiedziała polityk.

Agnieszka Pomaska mówiła też, że trudno wyobrazić sobie rząd bez premiera Tuska, choć trudno było nie wykorzystać takiej szansy w Unii Europejskiej. – Wszyscy się przyzwyczaili, że premierem jest Donald Tusk. Każda inna osoba, która będzie pełnić tę funkcję, na początku będzie trochę nienaturalna na tym stanowisku, ale jakoś sobie z tym poradzimy. Ta sytuacja, gdzie na czele Unii Europejskiej stoi Donald Tusk a premierem jest Ewa Kopacz, może pomóc wygrać nam nadchodzące wybory, powiedziała Agnieszka Pomaska.

O kandydaturze marszałek Sejmu Ewy Kopacz na nowego premiera Platforma Obywatelska poinformowała wczoraj. Ostateczną decyzję podejmie jednak prezydent Bronisław Komorowski.

Donald Tusk stanowisko szefa Rady Europejskiej ma objąć 1 grudnia. Wcześniej musi podać rząd do dymisji. Od dnia dymisji premiera prezydent będzie miał dwa tygodnie na desygnowanie nowego szefa rządu.

źródło/foto: radiogdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk