Zaproszenie na wykład „Pomorskie w UE – doświadczenia i szanse: bilans 10 lat”

2014-06-050

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w VI wykładzie szkoleniowym z cyklu Tak Dla Europy: „Pomorskie w UE – doświadczenia i szanse: bilans 10 lat”, którego organizatorem jest Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 11 czerwca o godz. 13:30 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w sali 107 (ul. Traugutta 79), natomiast gościem specjalnym będzie Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 

W ciągu 10 lat członkostwa Polska ewoluowała z kraju patrzącego na Unię przez pryzmat interesów narodowych w państwo o coraz większym stopniu biorące odpowiedzialność za losy projektu europejskiego. Wzrósł prestiż międzynarodowy Polski, która stała się ważną częścią unijnego centrum decyzyjnego, cieszymy się poważaniem wśród innych krajów i mamy reputację kraju przewidywalnego, odpowiedzialnego i skutecznie zabiegającego w Brukseli o własne interesy.

W jaki sposób przełożyło się to na nasz region, czy ta szansa została dobrze wykorzystana? Odpowiedzi poznamy już podczas najbliższego spotkania.

źródło: takdlaeuropy.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk