Premier Donald Tusk: „Każdy głos się liczy”

2014-05-220

Moi drodzy,

w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Rywalizacja jest wyrównana, a stawka ogromna. Na cztery dni przed głosowaniem nie wiadomo kto zwycięży. Dlatego proszę Was o mobilizację i zaangażowanie w ostatnich godzinach kampanii.

W tych wyborach bronimy projektu Unii Europejskiej i silnej pozycji Polski w Europie. Bronimy europejskiej solidarności i dalszej integracji z naszymi unijnymi partnerami. Bronimy tego wszystkiego, co udało się w Polsce przez 10 ostatnich lat dokonać.

Nasi główni przeciwnicy chcą Unię osłabić, albo wręcz zniszczyć. Naszym, Platformy, zadaniem jest ich powstrzymanie. Musimy to zrobić.

I dlatego Wasze zaangażowanie w ostatnich godzinach kampanii jest kluczowe. Walczymy o każdy głos, bo nawet pojedyncza kartka wyborcza może przesądzić o wyniku. Jeśli przekonacie choć jedną wahającą się osobę, że warto zagłosować i wesprzeć tych, którzy Europy bronią – możecie zagwarantować Polsce i Polakom bezpieczeństwo.

Proszę, spotykajcie się z wyborcami i przekonujcie. Przypominajcie, że PO udowodniła swoją europejską skuteczność. Wynegocjowaliśmy dla Polski ponad 300 miliardów złotych z UE. Nasi samorządowcy w całej Polsce udowodnili, że potrafią mądrze inwestować fundusze unijne i poprawiać jakość życia Polaków. Przypominajcie też, że dziś zabiegamy o stworzenie Unii Energetycznej – najlepszej odpowiedzi na dramatyczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą.

Walczmy do końca. A w niedzielę spotkajmy się przy urnach. Dla Polski, dla Europy.

Donald Tusk, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk