„Nie mam żadnych wątpliwości, że bilans naszej dekady w UE jest zdecydowanie na plus”

2014-05-120

W dzisiejszym wydaniu magazynu Polska the Times, Michał Wróblewski rozmawia z Przewodniczącą sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszką Pomaską.

Michał Wróblewski – Co Pani zdaniem przesądzi o wyniku wyborów do europarlamentu?

Agnieszka Pomaska – Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek. Platforma Obywatelska należy do najważniejszej frakcji w Parlamencie Europejskim – Europejskiej Partii Ludowej – która jak wszystko na to wskazuje, znów będzie największą grupą w PE. W tym między innymi tkwi siła naszych kandydatów i europosłów: stoi za nimi to, że dzięki przynależności do EPP mogą realizować najskuteczniej polskie interesy w Brukseli i Stasburgu.

MW – Jest Pani zadowolona ze składu personalnego na listach Platformy?

AP – Ja jestem z Pomorza i skupiam się przede wszystkim na kandydatach PO w moim regionie. A proszę mi wierzyć – ci pracują tak ostro, aż miło się człowiekowi robi na sercu. Pomorska lista Platformy jest zapełniona świetnymi kandydaturami i jest jedną z mocniejszych. Szkoda, że jest dużo więcej superkandydatów na tej liście, niż będziemy mieli mandatów. Uważam, że ogólny wynik pomorskiej PO może wpłynąć na to, że nasza partia wygra wybory.

MW – Co może mieć decydujące wpływ na wynik wyborczy 25-maja?

AP – Posłanka Pawłowicz odsłoniła prawdziwą twarz PiS. Ilekroć prezes Kaczyński by nie zmieniał swojego wizerunku, próbując go przy okazji każdej kampanii ocieplić, to i tak zasłonić rzeczywistej twarzy jego partii się po prostu nie uda. Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby osoby pokroju posłanki Pawłowicz reprezentowały nas na arenie międzynarodowej.

Cały wywiad dostępny w najnowszym wydaniu PolskaTimes.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk