Spotkanie Młodych Posłów z Europy w ramach Europejskiej Partii Ludowej

2009-11-020

W dniach 29-31 października 2009 roku w Porto odbyło się spotkanie młodych Posłów z Europejskiej Partii Ludowej – EPP. Spośród 30 uczestników aż 6 było z Polski i stanowiliśmy zdecydowanie najsilniejszą reprezentację.

Głównym tematem spotkania była współpraca parlamentów w Europie po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego oraz sytuacja finansowa w Europie. W Porto ugościł nas sam Burmistrz, Rui Rio, który zapewnił także dobrą pogodę;)

Dyskusje w ramach tematyki wyjazdu mieliśmy okazję prowadzić między innymi z Januszem Lewandowskim – kandydatem na Komisarza z Polski, Valdisem Dombrovskisem – premierem Łotwy czy Paulo Rangelem – Eurodeputowanym i wiceprzewodniczącym grupy EPP w Parlamencie Europejskim. Koordynatorem spotkania był Eurodeputowany Andreas Schwab.

Kolejne spotkanie już za rok. A w międzyczasie mamy nadzieję wykorzystywać w naszej pracy kontakty i doświadczenie innych posłów z europejskich parlamentów, których udało nam się poznać w Porto. Facebook wydaje się w tym nieocenionym narzędziem:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk