15. lecie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”

2009-10-260

W ostatni weekend w Sopocie odbyło się 15 – lecie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Wśród prawie 300 gości byli między innymi Premier Donald Tusk, członkowie Rady Ministrów, Posłowie, Senatorowie, Europarlamentarzyści, Samorządowcy i delegacje  organizacji polityczno-społecznych. Obchody rozpoczęto od nadania tytułu honorowego członkostwa – profesorowi Władysławowi Bartoszewskiemu oraz Sławomirowi Nowakowi. Głos zabrał Donald Tusk, ministrowie, byli przewodniczący SMD oraz goście zagraniczni. Mi przypadł zaszczyt zabrania głosu jako jeden z Posłów z S”MD”. Gośćmi zagranicznymi uroczystości byli członkowie najważniejszych młodzieżówek europejskich zrzeszonych w YEPP wraz z Laurent Schouteten – Przewodniczącym YEPP na czele.

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” to organizacja młodzieżowa, w której zaczynałam działalność publiczną. Trafiłam tam krótko po rozpoczęciu studiów, w 2000 roku, czyli jeszcze przed powstaniem Platformy Obywatelskiej. PO powstała kilka miesięcy później, a SMD podjęło odważną, jak się później okazało, bardzo trafną decyzję o przyłączeniu i wsparciu PO. Młodzi Demokraci stali się dla mnie zarówno dobrym miejsce do rozwijania zainteresowań ale także do poznania świetnych ludzi, którzy teraz są moimi przyjaciółmi i którzy wspierają mnie także w działalności politycznej.

Młodzi Demokraci w całym kraju liczą blisko 7000 osób, ale ich aktywność jest mi szczególnie bliska tu w Gdańsku. Bez Młodych Demokratów nie poradziłabym sobie w kampanii wyborczej, a na ich wsparcie mogę liczyć także teraz, już jako Poseł PO. Mam nadzieję, że już najbliższe wybory samorządowe wielu Młodym Demokratom wynagrodzą ich codzienną pracę 🙂

Więcej o działalności S”MD” w Gdańsku na www.gdansk.smd.org.pl

Galeria zdjęć

[nggallery id=39]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk