130 km dróg jeszcze przed końcem roku

2013-12-230

Od czwartku kierowcy mogą korzystać z 6,5-kilometrowej obwodnicy Stawisk na Podlasiu. Przed świętami do użytku oddamy kolejne odcinki dróg A1, A4 i S8.

Dzięki nowym drogom podróż na święta będzie szybsza i bezpieczniejsza. Nowe połączenia drogowe to również komfort jazdy.

Obwodnica Stawisk
Dzięki nowej obwodnicy ruch tranzytowy z Litwy w stronę Warszawy zostanie wyprowadzony z centrum tej miejscowości. Jeszcze 3 lata temu przez miasto przejeżdżało średnio 8,6 tys. pojazdów na dobę.

Obwodnica powstała w niespełna 1,5 roku.

Koszt inwestycji to ok. 141 mln zł, z czego 34,2 mln zł dofinansowano ze środków unijnych.

Jeszcze 123,5 km dróg w tym roku
Nowe drogi szybkiego ruchu to:

A1 od węzła Czerniewice do węzła Włocławek Zachód,
S8 Syców-Walichnowy,
A4 Radymno-Korczowa,
S8 Salomea-Wolica0.

Podkarpacie (A4)
W ramach autostrady A4 Rzeszów-Korczowa zostanie oddany do ruchu węzeł Jarosław Zachód, co umożliwi skorzystanie z ukończonego już 8-kilometrowego odcinka autostrady A4 do węzła Jarosław Wschód (Pawłosiów) i kontynuowanie jazdy autostradą do Radymna.

Podkarpaccy Kierowcy będą mogli również przejechać kolejnym odcinkiem autostrady A4 od Radymna (węzeł Przemyśl) do Korczowej o długości ponad 21 km.

Kujawsko-pomorskie (A1)
Już wkrótce będzie przejezdny 45-kilometrowym odcinek autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim od węzła Czerniewice do węzła Włocławek Zachód. Pokonanie tego odcinka zajmie kierowcom ok. 20 minut. Wcześniej było to ok. 40 min.

Wielkopolska (S8)
Podróżujący przez Wielkopolskę szybciej będą mogli dojechać do rodzin jadąc 45-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S8 Syców-Walichnowy. Droga szybkiego ruchu pozwoli ominąć Wieruszów i Kępno, oszczędzając dzięki temu nawet godzinę czasu.

Lepszy dojazd do Warszawy
Ponadto w ukończeniu już jest odcinek Salomea-Wolica na trasie S8. Węzeł Salomea połączony jest ekspresowym, 2-kilometrowym odcinkiem z Południową Obwodnicą Warszawy w węźle Opacz. Trasa ta tworzy nowe połączenie dróg krajowych 7 i 8 z Warszawą i stanowi powiązanie Stolicy z autostradą A2.

źródło: premier.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk