„Uniknięcie przez nasz kraj kryzysu pozwoliło na osiągnięcie sukcesu w negocjacjach budżetowych”

2013-11-200

W dniu 19 listopada, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska była gościem Programu 3 Polskiego Radia. Tematem rozmowy był nowo uchwalony budżet unijny.

Mimo cięć, Polska otrzymała bardzo dużo z unijnego budżetu – uważa Agnieszka Pomaska. Jej zdaniem jest to zasługa dobrych negocjatorów, przede wszystkim – jak twierdzi – premiera Donalda Tuska. – Ostatnie siedem lat Polska wykorzystała bardzo dobrze. Politycy z różnych krajów stawiali nas za wzór, jeśli chodzi o wydawanie unijnych pieniędzy.

Jak utrzymuje posłanka PO, nasz kraj – jako jedyny w Unii Europejskiej uniknął kryzysu. – To pozwoliło osiągnąć sukces w negocjacjach budżetowych – dodaje Pomaska. – Ten sukces to wynegocjowanie, w przeliczeniu na złotówki, ponad 300 miliardów dla Polski jakie znalazły się w funduszu spójności. Przyznaje, że otrzymaliśmy nieco mniej na rolnictwo, ale – jak twierdzi – pieniądze te na wieś powrócą w postaci inwestycji prorozwojowych. Te pieniądze z polityki spójności będą również przeznaczane na modernizację polskiego rolnictwa.

źródło: polskieradio.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk