„Dyskusja odnośnie zmian w sposobie finansowania partii politycznych jest potrzebna”

2013-10-220

W dniu 22 października, posłanka Agnieszka Pomaska była gościem programu Raport na antenie Superstacji. Rozmowa dotyczyła sposobu finansowania ugrupowań politycznych oraz akcji zbierania podpisów w sprawie referendum edukacyjnego.

To Platforma Obywatelska zaproponowała i przegłosowała zmniejszenie subwencji dla partii politycznych o połowę. Ostatnio najgłośniej w sprawie wypowiadają się posłowie Solidarnej Polski, opowiadający się za zawieszeniem finansowania partii z budżetu. Chętnie bym się dowiedziała, co wpłynęło na zmianę ich podejścia w tak krótkim czasie. Warto pamiętać, że istnieje jeszcze jeden, niezmiernie ważny aspekt, a mianowicie ustawa o fundacjach politycznych, czyli położenie akcentu na część ekspercką. Na pewno dyskusja odnośnie zmian w sposobie finansowania partii politycznych jest potrzebna w Sejmie i dobrze, że wszystkie projekty będą rozpatrywane na posiedzeniu plenarnym. Wyrażam nadzieję, że końcowy efekt przełoży się na konstruktywną zmianę prawa – stwierdziła Pomaska.

W przypadku  reformy systemu oświaty przygotowaliśmy konkretne zmiany w ustawie i sądzę, że nie należałoby wprowadzać kolejnych. Mam nadzieję, że większość parlamentarna zgodzi się z tym, że dzieci powinny rozpoczynać swoją edukację wcześniej. Jest tak w wielu krajach Europy. Oddzielny wątek stanowi oczywiście kwestia odpowiedniego przygotowania szkół na przyjęcie młodszych uczniów oraz dostosowanie programów nauczania. Przygotowałam interpelację do Pani Minister Szumilas w przedmiotowej sprawie. Platforma Obywatelska będzie stała na straży, aby zmiany weszły w życie bezproblemowo, a szkoły zostały odpowiednio przystosowane do całego procesu. Niedawno spotkałam się z jedną z inicjatorek akcji zbierania podpisów w sprawie referendum edukacyjnego, mamą czterolatka. Przedstawiła mi swoje obawy, ale jednocześnie zaznaczyła, że pośle swoje dziecko w wieku sześciu lat do szkoły, gdyż jest przekonana o słuszności wspomnianego rozwiązania – zakończyła Agnieszka Pomaska.

źródło: superstacja.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk