„Żyjecie w Europie która nie śniła się mojemu pokoleniu” – po spotkaniu z Hansem-Gertem Pöttering

2009-10-110

Swoimi wspomnieniami oraz obserwacjami z minionych 20. lat niepodległej Polski podzielił się Hans-Gert Pöttering, goszczący w sobotę w Gdańsku za zaproszenie posła Krzysztofa Liska. W trakcie ponad godzinnego spotkanie były przewodniczący Parlamentu Europejskiego rozmawiał z młodzieżą Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” („młodzieżówką” Platformy Obywatelskiej) oraz studentami Wyższej Szkoły „Ateneum” o problemach, wyzwaniach i przyszłości zjednoczonej Europy.

Żyjecie w Europie która nie śniła się mojemu pokoleniu – odpowiedział Hans-Gert Pöttering na pytanie o wskazówkę dla młodych ludzi angażujących się w życie polityczne i społeczne. – Gdy rozpoczynałem swoją działalność w Junge Union (organizacja młodzieżowa CDU – red.) chciałem przede wszystkim zmieniać otaczającą mnie rzeczywistość, mieć na nią realny wpływ.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się tematyka wschodnia. Padały więc trudne pytania o członkostwo Ukrainy, terminy kolejnych możliwych rozszerzeń Unii Europejskiej oraz stosunki z Federacją Rosyjską.

Spotkanie organizowane zostało przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” oraz Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej. Za pomoc w udostępnieniu sali dziękujemy Wyższej Szkole „Ateneum”.

Hans-Gert Pöttering

Profesor honorowy Uniwersytetu w Osnabrück, od 1979 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, w latach 1999-2007 stał na czele koalicji EPP-ED, od stycznia 2007 do lipca 2009 przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk