Wybory Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

2013-07-180

W najbliższych dniach wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej, posiadający czynne prawo wyborcze, powinni otrzymać „pakiety wyborcze”, umożliwiające głosowanie w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

We wtorek (16 lipca) przedstawiciele Biura Krajowego PO zakończyli nadawanie w Poczcie Polskiej 42 636 listów poleconych, zawierających kartę do głosowania oraz instrukcje dotyczące terminu i sposobu oddania głosu. 17 lipca przedstawiciele Krajowej Komisji Wyborczej PO przedstawili mediom wzór karty do głosowania.

Głosowanie będzie odbywać się korespondencyjnie i elektronicznie. Głosy oddane drogą korespondencyjną będą zbierane do 19 sierpnia. Wyniki głosowania Krajowa Komisja Wyborcza PO przedstawi po 23 sierpnia br. Datę ogłoszenia wyników wyborów wyznaczy Zarząd Krajowy PO RP.

– Dziś możemy powiedzieć, że głosowanie „papierowe”, korespondencyjne już się rozpoczęło. Wysoka frekwencja w głosowaniu jest dla nas bardzo ważna – podkreśliła Krystyna Skowrońska, przewodnicząca Krajowej Komisji Wyborczej PO.

W wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej startuje dwóch kandydatów: Jarosław Gowin oraz Donald Tusk.

źródło: platforma.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk