Agnieszka Pomaska gościem programu Raport: „Sprawa związków partnerskich powinna zostać jak najszybciej uregulowana”

2013-02-210

W dniu 21 lutego, posłanka Agnieszka Pomaska była gościem programu Raport na antenie Superstacji. Rozmowa dotyczyła przyszłości ustawy o związkach partnerskich.

Mam nadzieję na wypracowanie konkretnego rozwiązania w dość krótkim czasie. Liczę na to, że osoby opowiadające się za kompromisem zrozumieją, iż musimy tę ustawę jak najszybciej przyjąć, aby ludzie którzy od nas tego oczekują, którzy nie mają możliwości zawrzeć związku małżeńskiego, będą mogli ze sobą godnie żyć. Wprowadzenie ustawy w życie spowoduje również wykonanie kroku do przodu w sposobie postrzegania tych osób przez społeczeństwo. Dziś mogą czuć się dyskryminowane, czy nawet wykluczone. Trzeba to zmienić. Będę stanowczo upierała się, aby nazwa ustawy brzmiała adekwatnie do sytuacji i dawała poczucie akceptacji – stwierdziła Agnieszka Pomaska.

Przyjęliśmy zasadę, że w kwestiach światopoglądowych nie mamy klubowej dyscypliny i posłowie głosują zgodnie ze swoim sumieniem. Oczywiście jest to dyskusyjne, kiedy kończy się sumienie, a zaczyna polityka. Z powyższą zasadą szanujemy odmienność poglądów w PO. Mimo wszystko dostrzegam w tej kwestii pole do kompromisu. Czuję się mocno rozżalona podjętą decyzją przez polski parlament i aktywnie włączyłam się na rzecz tego, aby sprawa związków partnerskich w końcu została uregulowana. Większość parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej jest również za tym – zakończyła Pomaska.

źródło: superstacja.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk