Rozmowa w Polsat News na temat ratyfikacji paktu fiskalnego

2013-02-200

W dniu 19 lutego, Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska była gościem programu To był dzień. Rozmowa dotyczyła sejmowej debaty ws. ratyfikacji paktu fiskalnego. 

Notorycznie słyszę, że w szczególności politycy PiSu są przeciwko wejściu Polski do strefy euro. Co więcej, są posłowie, jak chociażby posłanka Pawłowicz, którzy w ogóle opowiadają się za wyjściem z Unii Europejskiej. Dzisiaj w Sejmie mogliśmy usłyszeć dużo głosów straszących strefą, walutą euro oraz procesem integracji. Nie dostrzegłam niestety żadnej woli porozumienia. Przecież my nie mówimy o wejściu do strefy euro dziś, w przyszłym roku, czy nawet za dwa lata. Musimy najpierw dołączyć do ERM2, a co za tym idzie, spełnić odpowiednie kryteria. Natomiast Unia Europejska, a konkretniej strefa euro również musi być na nas przygotowana. Właśnie temu po części ma służyć pakt fiskalny. Odnoszę wrażenie, że Solidarna Polska ściga się z Prawem i Sprawiedliwością o to, kto będzie bardziej antyeuropejski – stwierdziła Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska.

Na początku marca odbędzie się szczyt państw strefy euro. Będą mogły w nim także uczestniczyć kraje ratyfikujące pakt fiskalny. Mam na myśli tę część poświęconą między innymi rozmowom o przyszłości strefy. Jeżeli dzisiejsi przeciwnicy są generalnie za wejściem do niej prędzej, czy później to powinni wspierać te dążenia i wyrażać chęć udziału w dyskusjach o jej przyszłości. Wykluczanie się z debaty jest równoznaczne z powiedzeniem: mnie nie interesuje przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że podejście tych ugrupowań ulegnie zmianie – zakończyła Pomaska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk