Agnieszka Pomaska

Drożyzna w sklepach. Koalicja Obywatelska: „To będą najdroższe święta od 1997 r.”
24 listopada 2021 r., napisany przez

Koalicja Obywatelska domaga się od rządu natychmiastowych działań, które złagodzą skutki inflacji.

– Za miesiąc Boże Narodzenie, wszystko wskazuje na to, że będą to najdroższe święta od 1997 r. Bierność rządzących ma istotny wpływ na to, jak kształtują się w Polsce ceny, wynagrodzenia i jak wygląda kwestia inflacji. Za miesiąc zobaczymy katastrofę wielu rodzin, których zwyczajnie nie będzie stać na święta. Panie premierze, drogi premierze, zapraszamy do działania. Trzeba podjąć pilne kroki – mówi Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

(…)

Agnieszka Pomaska zarzuca rządowi, że ten „lubi się chwalić i jest wyjątkowo sprawny jest w propagandzie”, ale „nie mówi obywatelom i obywatelkom o wszystkim”. 

– Tymczasem droższe jest paliwo, rekordowe są kursy walut, a raty kredytów coraz wyższe, zapowiadana rewaloryzacja emerytur zostanie zjedzona przez inflację. Trzeba to nazwać programem „Inflacja Kaczyńskiego” – wylicza posłanka Pomaska.

Przywołała też sytuację z Miastka, miejscowości w woj. pomorskim, w którym ceny gazu wzrosły o 170 proc.

– To efekt polityki tego rządu – nie ma wątpliwości posłanka.

(…)

Tadeusz Aziewicz wytyka rządowi, że przez konflikt z Koalicją Europejską Polska nie otrzymuje pieniędzy na plan odbudowy. Zwraca też uwagę na to, że inwestorzy tracą zaufanie do naszego kraju.

– Jesteśmy na równi pochyłej – mówi krótko parlamentarzysta z Gdyni.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl