„Jak się nie ma pomysłu na zwalczanie inflacji, wzrost cen energii, padające firmy, trzeba skierować uwagę na coś, czego nie ma”

2022-11-04

Opozycja nie może od siedmiu lat wydobyć żadnych danych od spółek skarbu państwa. Nie wiemy, ile pieniędzy przeznacza się w nich na inne cele, niż firmowe – w wywiadzie dla tygodnika „Zawsze Pomorze” mówi posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Ryszarda Wojciechowska: PiS jest po słowie z Amerykanami w sprawie elektrowni jądrowej. Można powiedzieć, że to sukces…
Agnieszka Pomaska: PiS już wiele razy przymierzało się do wielkich inwestycji i żadnej tak naprawdę z sukcesem nie zrealizowało. Jedynym symbolem sukcesu tej władzy jest przekop Mierzei Wiślanej za kilka miliardów złotych, którym dziś przepływają po dwa jachty dziennie. Jestem więc w tej sprawie ostrożna, bo wiem, że ten rząd nie ma sobie równych w propagandzie sukcesu.

Ale opozycja daje zielone światło tej elektrowni?
Oczywiście, bo powinniśmy szukać rozwiązań, które pozwolą nam się uniezależnić energetycznie od surowców kopalnych i od Rosji. Natomiast trudno zachwycać się efektami podróży ministra Sasina do Stanów Zjednoczonych, skoro tak niewiele wiemy. Nie wiedzą też mieszkańcy rejonu, w którym ma być budowana ta elektrownia jądrowa. Przed kilkoma miesiącami byłam w okolicach Choczewa i spotkałam się z lokalnymi działaczami. Już wtedy słyszałam, że rząd ignoruje mieszkańców, że nikt z nimi nie rozmawia i że ten zamysł budowy elektrowni wygląda tak, jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli oni też nie wiedzą, na czym stoją i czy z tego będą mieli jakieś korzyści, czy tylko stracą domy.

Przeczytaj cały wywiad z Posłanką Agnieszką Pomaską

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk