Agnieszka Pomaska

Są już wzory tablic z nazwami przystanków – wyraź swoją opinię!
22 stycznia 2009 r., napisany przez

przystanek-testowy1W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane było oznakowanie wiat przystankowych w ramach realizacji Systemu Informacji Miejskiej w  Gdańsku. Prezentacja oraz dyskusja na temat propozycji odbyła się na przystanku tramwajowym Uniwersytet przy ulicy Wita Stwosza w Oliwie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta, Zarządu Transportu Miejskiego, Zakładu Komunikacji Miejskiej, Zarządu Dróg i Zieleni. W imieniu Rady Miasta w konsultacjach uczestniczyła Przewodnicząca Komisji Turystyki i Promocji Miasta Agnieszka Pomaska. Przypomnijmy, że to właśnie ta Komisja wnioskowała o zabezpieczenie w budżecie miasta  środków na oznakowanie przystanków, a Prezydent ostatecznie przychylił się do wniosku. Oznakowanie wszystkich przystanków komunikacji miejskiej będzie realizowane jeszcze w tym roku i potrwa do 2010.

Spotkanie zakończyło się wstępną akceptację proponowanego oznakowania, a ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilkunastu dni, bo których ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tablic.
Poniżej prezentujemy zdjęcia przystanku, na którym zawisły proponowane wzory tablic. Wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej serdecznie zapraszamy do wyrażenia opinii na temat estetyki i funkcjonalności tablic. Wszelkie uwagi i propozycje poprawek będą mile widziane! W szczególności do przekazywania uwag zapraszamy osoby, które korzystają z komunikacji tramwajowej w okolicy przystanku Gdańsk Uniwersytet.

Źródło: MójRadny.pl

Więcej zdjęć oraz sonda na stronie www.mojradny.pl