Agnieszka Pomaska

Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne!
14 października 2011 r., napisany przez

PKW podała dziś oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Platforma Obywatelska uzyskała 39,18 proc. głosów i odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Na PO zagłosowało 5 mln 629 tys. 773 osoby. W nowym Sejmie zasiądzie 207 posłów Platformy. Absolutnym wyborczym rekordzistą jest premier Donald Tusk. W swoim okręgu zdobył 374 920 głosów.

Kandydaci Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP zwyciężyli również w wyborach do Senatu. Na 100 okręgów wyborczych wygrali w 63. Jak zapowiedział marszałek Grzegorz Schetyna 27 października wszyscy nowowybrani posłowie i senatorowie spotkają się na Wiejskiej na pierwszym posiedzeniu Sejmu RP VII kadencji. Do końca polskiej prezydencji w UE rząd będzie pracował najprawdopodobniej w starym składzie.

– Będę proponował zarówno prezydentowi, jak i wicepremierowi Pawlakowi, aby do końca prezydencji, czyli do końca roku, nie zmieniać składu rządu (….). Obecni (ministrowie) prowadzą swoje rady sektorowe i jest racjonalne, aby dokończyli pracę, a nie pojawiali się nowi, którzy spraw tak dobrze nie znają. (…) U progu nowego roku wspólnie z premierem Pawlakiem będę proponował głęboką rekonstrukcję rządu – zapowiada premier Donald Tusk w rozmowie z „Polityką”.

Źródło:www.platforma.org