Agnieszka Pomaska

Zawisła wiecha na AmberExpo
26 września 2011 r., napisany przez

26 września odbyła się uroczysta ceremonia zawieszenia wiechy na budynku przyszłej siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Areny. W wydarzeniu uczestniczyła Poseł Agnieszka Pomaska, kandydująca do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z 4 miejsca na liście PO w Gdańsku.

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA budowę nowego centrum wystawienniczo-kongresowego rozpoczęły w marcu tego roku, a zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2012 roku.

Projekt architektoniczny zakłada budowę hali wystawienniczej o łącznej powierzchni 12 000 m² z możliwością podziału na trzy osobne hale oraz sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. Powstaną także: Centrum konferencyjne z salami mogącymi pomieścić 1 130 osób (największa 600 osób), centrum prasowe oraz restauracja i bar.

Nowa infrastruktura umożliwi MTG poszerzenie pakietu dotychczasowych usług, zapewni niezbędne warunki do rozwoju projektów wystawienniczych, a tym samym pozwoli na podniesienie jakości i konkurencyjności oferowanych usług.

źródło: www.gdansk.pl