Agnieszka Pomaska

Dwa lata pomorskiej ustawy metropolitalnej w sejmowej zamrażarce
5 października 2022 r., napisany przez

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa pomorskich Parlamentarzystów Koalicja Obywatelskiej z udziałem m.in. Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej.
 
Przedmiotem konferencji był wniosek do Marszałek Sejmu o uzupełnienie porządku dziennego 63. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o punkt obejmujący pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim.
 
Od dwóch lat w Sejmie znajduje się ustawa o Związku Metropolitalnym w województwie pomorskim i od dwóch lat ta ustawa nie może się doczekać swojego finału tu w Sejmie. Wielokrotnie apelowaliśmy do Pani Marszałek Witek o to żeby Sejm mógł przeprocedować tę ustawę, żeby województwo pomorskie podobnie jak województwo śląskie mogło lepiej zarządzać infrastrukturą, lepiej i skuteczniej inwestować w naszym ukochanym regionie. – mówiła Posłanka Pomaska. Jak podsumowała: PiS chce wszystko kontrolować, chce dobić samorządy, chce im odbierać a nie dawać możliwość rozwoju. Z tego względu ta ustawa jest prawdopodobnie blokowana w Sejmie.
 
Barbara Nowacka podkreślała: Ustawa Metropolitalna to zyski dla mieszkańców, to pieniądze które można lepiej inwestować, szczególnie teraz- w kryzysie, który nadciąga. Jest to bardzo ważne by jak najwięcej pieniędzy mogło trafić do ludzi.
 
Obejrzyj relację video z konferencji prasowej