Agnieszka Pomaska

Pomorska Akademia Liderów z wizytą w „Starym Sobieskim”
14 czerwca 2022 r., napisany przez

14 czerwca Pomorska Akademia Liderów spotkała się ponownie – tym razem w ramach edukacji ekologicznej uczestnicy poznali z bliska zbiornik wody Stary Sobieski w Gdańsku.

Obiekt położony jest na Górze Szubienicznej, pomiędzy ulicami Sobieskiego i Traugutta w gdańskim Wrzeszczu. Wybudowany został w 1911 roku w formie żelbetowego monolitu, co na początku XX wieku było imponującym osiągnięciem. Posadowiony na planie koła o średnicy 50 m, składa się z kilku współśrodkowych okręgów, tworzących zaskakujący podziemny labirynt.

Przeczytaj więcej o zbiorniku oraz o Gdańskim Szlaku Wodociągowym

Zobacz zdjęcia z wizyty w zbiorniku

Pomorska Akademia Liderów to cykl wydarzeń skierowanych do każdej osoby, która pragnie poszerzać swoje horyzonty i doskonalić swoje umiejętności. Na zainteresowanych czekają m.in. różnorodne szkolenia i warsztaty, a także wycieczki w interesujące miejsca. W programie znajdują się także spotkania z politykami, ekspertami oraz autorytetami ze świata kultury i nauki.

Jeśli chcesz otrzymywać informację na temat spotkań w ramach Pomorskiej Akademii Liderów wyślij email na adres pomorskaakademialiderow@gmail.com