Agnieszka Pomaska

„Konkurs Wiedzy o Polityce” pod patronatem Poseł Agnieszki Pomaskiej
19 kwietnia 2011 r., napisany przez

18 kwietnia odbył się „Konkurs Wiedzy o Polityce” dla szkół średnich pod patronatem Poseł na Sejm RP Agnieszki Pomaskiej. Zorganizowany został przez Koło Gdańskie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” we współpracy z III LO w Gdańsku.

Każda ze szkół miała możliwość zgłoszenia do udziału trzech swoich reprezentantów. Współzawodnictwo składało się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym pytania zamknięte i otwarte na poziomie trudności rozszerzonej matury z WOSu. Najlepsze trzy drużyny przeszły do drugiego etapu, gdzie musiały odpowiadać na różne zagadnienia dotyczące polityki krajowej, jak i europejskiej.

Zwycięzcami okazali się uczniowie III LO im. Bohaterów Westerplatte, drugie miejsce przypadło Gdańskiemu Liceum Autonomicznemu, natomiast trzecie IX Liceum Ogólnokształcącemu.

Główną nagrodą dla finałowych drużyn jest czerwcowa wycieczka do Sejmu, na którą mogą zabrać – w zależności od zdobytego wyniku – 20, 15 oraz 10 osób ze swojej szkoły. W siedzibie parlamentu spotkają się z Poseł Agnieszką Pomaską.