Agnieszka Pomaska

Ogromne kolejki po paszporty na Pomorzu. Posłanka Pomaska interweniuje u Ministra.
2 marca 2022 r., napisany przez

Od kilku dni biura paszportowe przeżywają oblężenie. Żeby móc wyrobić dokument  należy najpierw zarejestrować się przez formularz na stronie urzędu bądź telefonicznie. Problem w tym, że w rejestracji internetowej brak jest wolnych terminów, a telefonu nikt nie odbiera. Dlatego posłanka Agnieszka Pomaska złożyła już w tej sprawie interpelację do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Wyrobienie paszportu w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku jest niemalże niemożliwe. Znalezienie wolnego terminu graniczy z cudem. Sytuacja wygląda podobnie w oddziałach urzędu w Gdyni i Słupsku, do których odsyłani są interesanci. Ponadto telefoniczna rejestracja właściwie nie funkcjonuje – informuje posłanka Agnieszka Pomaska, która wystąpiła do ministerstwa z konkretnymi pytaniami. – Z napływających do mnie informacji wynika, że nawet 120 prób połączenia nie wystarczy, żeby się dodzwonić. Podjęte przez mnie i moich współpracowników próby zarejestrowania wizyty potwierdziły powyższe zgłoszenia. Z informacji przekazanych mi przez rzecznika Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że urząd pracuje nad udrożnieniem systemu i postara się oddelegować więcej ludzi do obsługi interesantów – dodała.

Posłanka Pomaska chce wiedzieć, jakie działania są podejmowane w ministerstwie w celu usprawnienia działania urzędów i skrócenia czasu oczekiwania na wizytę oraz jakie konkretne rozwiązanie ministerstwo proponuje mieszkańcom Pomorza, którzy przez złe funkcjonowanie urzędu, nie mają teraz możliwości wyrobienia paszportu.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej