Agnieszka Pomaska

Opozycja chce odwołania szefa IPN Gdańsk!
16 stycznia 2022 r., napisany przez

Od 17 stycznia 2022 roku Paweł Warot będzie pełnił funkcję nowego szefa oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Informację podał w piątek, 14 stycznia Karol Nawrocki, prezes IPN. Tej decyzji sprzeciwiają się posłanki opozycji Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka.

W siedzibie IPN Gdańsk 14 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes IPN dr Karol Nawrocki ogłosił zmianę na stanowisku dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku. Od 17 stycznia 2022 roku, pełniącym obowiązki Dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku będzie dr Paweł Warot. Prof. dr hab. Mirosław Golon, który dotychczas kierował gdańskim oddziałem Instytutu, będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora. (…)

Kandydat nie spodobał się posłankom opozycji z Pomorza. Wraz z posłanką Agnieszką Pomaską interweniujemy ws. powołania Pawła Warota na szefa IPN w Gdańsku. Strajk Kobiet nazywa „syfem, z którego trzeba oczyszczać Polskę”, Donalda Tuska – „zwyrodnialcem” a Gdańsk – „prastarym polskim miastem” – napisała w mediach społecznościowych Barbara Nowacka z PO. Posłanki domagają się od Ministra Kultury i Premiera cofnięcia decyzji. Ich nawoływanie na razie pozostaje bez echa.

Czytaj więcej

źródło: zyciepomorza.pl