Agnieszka Pomaska

Rozmowy o przyszłości pomorskiej Platformy – spotkania m.in w Nowym Dworze Gdańskim, Malborku, Lęborku, Ustce i Słupsku
16 października 2021 r., napisany przez

Agnieszka Pomaska kontynuuje swoją kampanię przed wyborami przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO RP. Codziennie spotyka się z członkami Platformy Obywatelskiej w różnych częściach województwa pomorskiego, co relacjonuje na swoim profilu w portalu Facebook.

12 października – Nowy Dwór Gdański
Dziś spotkanie z Platformą w Nowym Dworze Gdańskim. Temat jeden: obawa przed szaleństwem Kaczyńskiego i systematycznym wyprowadzaniem nas z Unii Europejskiej. W powiecie nowodworskim wiedzą jak wielka byłaby to strata.
A na samym tak zwanym „Polskim Ładzie” miasto Nowy Dwór straci ponad 3 miliony złotych
 
13 października – protest samorządowców w Warszawie
#wObronieMieszkańców do Warszawy przyjechali dziś samorządowcy z całej Polski, aby wspólnie powiedzieć NIE pełzającej centralizacji oraz szkodliwym dla mieszkańców zmianom w podatkach, które szykuje rząd w tzw. Polskim Ładzie.
Dziękuję wszystkim za obecność przed Sejmem. Reprezentacja z Pomorza jak zawsze wyjątkowo liczna!
 
14 października – Malbork
Nie zawsze można być osobiście. Dziś na spotkaniu wyborczym Platformy Obywatelskiej w Malborku prosto z Sejmu:) Udanych obrad!
 
14 października – koło Gdańsk-Śródmieście
Adam Nieroda ponownie przewodniczącym największego koła Platformy Obywatelskiej w Gdańsku (Gdańsk – Śródmieścia – Chełm – Orunia Górna). Gratulacje!
To również koło, którego jestem członkinią od jego założenia w 2001 roku. Adam jest więc nadal moim szefem, co bardzo mnie cieszy:)
A ja dziś niestety tylko zdalnie, prosto z Sejmu. Nic nie zastąpi kontaktu osobistego, ale technologia, z którą oswoiliśmy się w pandemii dobrze spełnia swoją rolę:)
 
Dziś w ramach wewnętrznej kampanii Platformy Obywatelskiej trasa północną częścią województwa pomorskiego. Pierwszy przystanek w Lęborku. Dziękuję za eksplozję pomysłów:-)
 
16 października – Ustka i Słupsk
W powiecie słupskim miałam dziś okazję osobiście pogratulować nowo wybranym szefom kół. W Ustce przewodniczącym został ponownie Rafał Konon, a w Słupsku na funkcji przewodniczącej swoją pracę będzie kontynuowała Beata Chrzanowska
Spotkania były też dobrą okazją do rozmowy o Platformie, obecnej sytuacji politycznej i przygotowaniach do przyszłych wyborów parlamentarnych i samorządowych.