Agnieszka Pomaska

„Pełzający polexit staje się faktem”. Posłowie KO z Pomorza atakują
8 października 2021 r., napisany przez

Pomorscy posłowie KO ostro skomentowali wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. „PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej” – zgodnie stwierdzili na konferencji prasowej zwołanej w Gdańsku.

W czwartek 7 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł w sprawie wyższości prawa krajowego nad europejskim. Zgodnie z wyrokiem konstytucja jest ważniejsza od prawa Unijnego. Orzeczenie to stoi w sprzeczności z podpisanymi przez Polskę traktatami. „To skandaliczne podważanie wartości unijnych” – grzmi opozycja.

W konferencji wzięli udział pomorscy posłowie i europoseł KO: Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Janusz Lewandowski i Tadeusz Aziewicz.

Dzisiaj tak naprawdę rozpoczynamy bój o Polskę. To dzisiaj będzie się decydować, którą drogą podążać będzie nasz kraj przez najbliższe 15-20 lat – ostrzegała posłanka Agnieszka Pomaska.

Polexit nie musi być zadeklarowany, może być pełzający. Wczoraj pseudotrybunał Julii Przyłębskiej wyprowadził Polskę z systemu prawnego Unii – grzmiał europoseł Lewandowski.

Bez unijnych pieniędzy nie mamy szans na równanie, do zachodniego, naszego standardu życia w Polsce – dodał.

Nie pozwolimy, żeby Jarosław Kaczyński zaprowadził nas na wschód – apelowal poseł Aziewicz.

To, co wydarzyło się wczoraj to pełzający Polexit. Wyroki to nie pudełko czekoladek. Nie możemy ich sobie ot, tak wybierać i brać tylko tych, które nam pasują – powiedziała Nowacka.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.wp.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Posłów KO