Agnieszka Pomaska

NIK przyjrzy się sytuacji w Marynarce Wojennej
28 czerwca 2021 r., napisany przez

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzy się stanowi bezpieczeństwa na ORP Orzeł. Tak wynika z treści odpowiedzi na pismo, które wystosowało niedawno do organu trzech posłów z Pomorza. – Zagadnienia zawarte we wniosku zostaną zbadane podczas aktualnie prowadzonej kontroli – czytamy w piśmie sygnowanym przez szefa NIK.
 
Przypomnijmy: w maju informowaliśmy o rozesłanym do wielu redakcji liście, opisującym sytuację na jedynym pozostającym w służbie polskim okręcie podwodnym ORP Orzeł oraz szerzej – w całej Marynarce Wojennej.
 
Jego autorzy określili się mianem „załogi ostatniego polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł”. Z ich relacji wynika, że wspomniany okręt ma znajdować się w opłakanym stanie technicznym i każdy rejs może zakończyć się jego zatonięciem. (…)
 
W związku z zaistniałą sytuacją troje posłów Koalicji Obywatelskiej z Pomorza – Barbara Nowacka, Agnieszka Pomaska oraz Czesław Mroczek – wystosowało pismo do Najwyższej Izby Kontroli, w którym zwrócili się o przeprowadzenie działań w związku z potencjalnymi nieprawidłowościami przy ORP Orzeł. W poniedziałek otrzymali odpowiedź. Wynika z niej, że organ prowadzi właśnie kontrolę, której przedmiotem będzie m.in. sprawdzenie ewentualnych nieprawidłowości na ORP Orzeł.
 
Zobacz pełną treść odpowiedzi Prezesa NIK na wniosek Posłów KO
 
Czytaj więcej
 
źródło: trojmiasto.pl