Agnieszka Pomaska

Koalicja Obywatelska: prawda o Danielu Obajtku musi ujrzeć światło dzienne
17 marca 2021 r., napisany przez

Prawda o Danielu Obajtku musi ujrzeć światło dzienne – oświadczyli w środę posłowie KO. Zapowiedzieli, że na posiedzeniu Sejmu będą chcieli zapytać o majątek prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, jego relacje z wymiarem sprawiedliwości, czy jego udział w nieudanej budowie elektrowni w Ostrołęce.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, Sławomir Nitras, Marek Sowa, Adam Szłapka, Tomasz Lenz, Paweł Poncyljusz i Arkadiusz Marchewka zorganizowali w środę w Sejmie konferencje prasową, podczas której przedstawili pytania do przedstawicieli rządu, dotyczące Daniela Obajtka, które będą chcieli zadać na posiedzeniu Sejmu w ramach zapytań poselskich.

Marek Sowa poinformował, że w środę o godz. 13 ma powstać parlamentarny zespół śledczy, na którego czele ma stanąć, do którego posłowie KO zapraszają także parlamentarzystów innych klubów. (…)

„Mamy do czynienia z wielkim układem, a elementem tego układu są politycy PiS, a nawet parlamentarzyści PiS. Mamy poczucie, że Daniel Obajtek jest tylko elementem tego układu” – podkreśliła Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Posłów KO

źródło: wnp.pl