Agnieszka Pomaska

„Wygląda na to, że seniorka jest bardziej odważna niż Kaczyński, który chowa się za plecami Straży Marszałkowskiej. Zresztą ta władza przy każdej okazji odgradza się barierkami od obywateli”
13 listopada 2020 r., napisany przez

W piątek 13 listopada, Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska była gościem Andrzeja Morozowskiego w programie „Tak jest” na antenie TVN24. W rozmowie udział wzięła również Posłanka Magdalena Sroka – członkini klubu parlamentarnego PiS z ramienia partii Porozumienie.

Rozmowa dotyczyła m.in. sprawy zatrzymanej przez Policję Katarzyny Augustynek z Inicjatywy „Polskie Babcie”. Jak powiedziała Posłanka Pomaska: „Wygląda na to, że seniorka jest bardziej odważna niż J.Kaczyński, który chowa się za plecami Straży Marszałkowskiej. Zresztą ta władza przy każdej okazji odgradza się barierkami od obywateli”.

W nawiązaniu do powyższej kwestii, jak i zamieszek podczas Marszu Niepodległości w Warszawie Agnieszka Pomaska przyznała, że nie mam pretensji do policjantów, którzy wykonują tylko polecenia przełożonych. Przypomniała jednak, że za bezpieczeństwo w Polsce odpowiada Wicepremier Kaczyński’.