Agnieszka Pomaska

Mówimy: sprawdzam. Składamy wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobro
22 września 2020 r., napisany przez

Składamy wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. 

Zbigniew Ziobro jest odpowiedzialny za ubezwłasnowolnienie niezależnej prokuratury, za szykanowanie i represjonowanie niezależnych sędziów i prokuratorów. Jest odpowiedzialny za niszczenie niezawisłego sądownictwa i psucie prawa. To Zbigniew Ziobro zapewnia bezkarność ws. afery Srebrnej, osobom związanym z aferą GetBack i osobom, które są odpowiedzialne za aferę respiratorów czy maseczek. To Zbigniew Ziobro jako osoba stojąca na czele prokuratury pilnuje tego, żeby osobom, które są odpowiedzialne za te afery nie spadł włos z głowy.  

“Dzisiaj człowiekiem, który decyduje o całkowitej bezkarności ludzi władzy jest Zbigniew Ziobro. To on ma prawo wydać polecenie każdemu prokuratorowi i to przez jego działalność prokuratura została skrajnie upolityczniona. Ziobro udając, że broni wejścia w życie przepisów o tzw. bezkarności dalej chce być tym, w którego rękach leży los ministrów czy premiera Morawieckiego” – mówił podczas konferencji prasowej Przewodniczący Borys Budka. 

,,Chcemy przypomnieć te wszystkie afery, które do dziś nie znalazły finału w sądzie tylko dlatego, że prokuratura jest skrajnie upolityczniona. Mówimy: sprawdzam, by pokazać ten wyjątkowy cynizm i obłudę obozu władzy” – kontynuował.

Poznaj nasze stanowisko. Obejrzyj konferencję prasową Przewodniczącego Borysa Budki i liderów Koalicji Obywatelskiej

źródło: platforma.org