Agnieszka Pomaska

Koronawirus w Polsce. Niefortunne słowa minister. Jadwiga Emilewicz krytykowana
19 marca 2020 r., napisany przez

„Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać” – powiedziała na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do koronawirusa. Nie umknęło to uwadze dziennikarzy i polityków.

Oceniają, że te słowa są nie na miejscu i wspominają wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza. „Trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna” – mówił w czasie powodzi tysiąclecia.

„Niefortunna kalka językowa z Włodzimierza Cimoszewicza. Wtedy wypowiedź Cimoszewicza zakończyła jego premierostwo” – zwraca uwagę Piotr Białczyk, dziennikarz Wirtualnej Polski.

„Inspirację” słowami Cimoszewicza zauważyli też Patryk Michalski z RMF FM i Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. Drugi z dziennikarzy nazwał wypowiedź Emilewicz „wysoce niefortunną”. Głos w sprawie zabrała też była dziennikarka Karolina Hytrek Prosiecka. „Trzeba było się ubezpieczać. Pamiętamy” – napisała.

Wypowiedź Minister Emilewicz krótko skomentował również Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza dodając do zacytowanych słów „#arogancja” – zobacz tweet Senatora(przyp. red.)

źródło: wiadomosci.wp.pl