Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska interweniuje ws. unieważnienia uchwały ograniczającej plastik w Wałbrzychu
6 marca 2020 r., napisany przez

Wojewoda dolnośląski unieważnił uchwałę rady miejskiej Wałbrzycha, której celem było ograniczenie używania plastiku w urzędach oraz jednostkach miasta. Gdańska posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska interweniowała w tej sprawie u premiera Mateusza Morawieckiego.

Pod koniec stycznia wałbrzyscy radni przyjęli uchwałę o zakazie używania plastikowych produktów jednorazowego użytku w jednostkach gminnych, takich jak szkoły, biblioteki, urzędy czy miejskie baseny. Oprócz tego uchwała wprowadzała zakaz sprzedaży i rozpowszechniania plastikowych torebek w sklepach na terenie całego miasta. Nowe prawo miało wejść w życie we wrześniu. (…)

Pod koniec lutego uchwałę unieważnił wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Jego zdaniem uchwała jest sprzeczna z ustawą o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

W sprawie interweniowała Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka Platformy Obywatelskiej oraz szefowa parlamentarnego zespołu „Zerwij z plastikiem” na rzecz ograniczenia używania plastikowych produktów. Skierowała w tej sprawie pisma do wojewody dolnośląskiego oraz do premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl/