Agnieszka Pomaska

Żwawym krokiem w nową kadencję Sejmu RP!
24 października 2019 r., napisany przez

Posłowie Sejmu IX kadencji odebrali w czwartek zaświadczenia o wyborze. Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz podkreślił, że nowi posłowie, ze względu na rekordową frekwencję wyborczą, mają najmocniejszy mandat w całym okresie III RP, życzył im, aby godnie i sumiennie wykonywali swoje obowiązki.

Podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Sejmu Kozielewicz podkreślił, że ostatnie wybory parlamentarne były historyczne, ponieważ odbyły się w stulecie pierwszych wyborów do Sejmu II RP z 26 stycznia 1919 roku.

Po drugie, jak mówił szef PKW, tegoroczne wybory były historyczne ze względu na rekordową frekwencję. Jak mówił, padł frekwencyjny rekord ostatniego 30-lecia i wyborach wzięło udział ponad 18 mln Polek i Polaków, czyli 61,74 proc. uprawnionych do głosowania.

– Ta wysoka jak na Polskę frekwencja wyborcza daje państwu niezwykle silny mandat przedstawicielski, można powiedzieć, że najmocniejszy w całym okresie III RP. Tak uzyskany parlamentarny mandat wypełnia nadzieja wyrażana przez miliony wyborców na sprawiedliwe i sprawne rządy – mówił do nowych posłów Kozielewicz.

Źródło: https://www.polsatnews.pl