Agnieszka Pomaska

Pani Sabina z Krynicy Morskiej też ma ekotorbę!
24 września 2019 r., napisany przez

Pani poseł Pomaska obiecała na początku kampanii, że zajedzie w każdy zakątek swojego okręgu wyborczego. Obietnica jest dotrzymywana. Tym razem #DrużynaPomaskiej z wizytą na Mierzei Wiślanej.

Dzisiaj byłam ze swoją drużyną na Mierzei Wiślanej. To cudowna część Polski, warto tu przyjechać także po letnim sezonie. Udało się nam porozmawiać z wieloma mieszkańcami tego regionu. Solidaryzujemy się z lokalną społecznością i sprzeciwiamy się przekopowi Mierzei. Oczywiście dzisiejszy dzień kampanii to również to co nas charakteryzuje – rozdawaliśmy ekotorby i ulotki #Zerwijzplastikiem, ale do tego chyba już Państwa przyzwyczailiśmy. Częstowaliśmy pachnącym świeżością „Kurierem Gdańskim” – mówiła Agnieszka Pomaska.

Aktywna kampania nie zwalnia tempa. Poseł Pomaska spotkała się z Panią Sabiną, która prowadzi sklep spożywczy w Krynicy Morskiej. Właścicielka sklepu obiecała zarażać ekologicznym podejściem swoich klientów. Było również spotkanie z rybakami w Piaskach. Tutaj w rozmowach przebiło się wsparcie UE, która umożliwia pracować dalej w zawodzie, dzięki czemu wszyscy my mamy dostęp do świeżej ryby. Kolejny przykład dlaczego tak ważna jest mocna pozycja w UE. Ważnym punktem tego dnia było spotkanie z burmistrzem Krynicy Morskiej Krzysztofem Swatem. Poseł Agnieszka Pomaska wsparła protest ws. przekopu Mierzei. Jak stwierdzono, to miliard złoty wyrzucony w błoto oraz niszczenie przyrody.